Aktualność

  • /A

05.03.2020

Biurowiec ZABŁOCIE Business Park z Synthos XPS

Zabłocie Business Park to kompleks, który docelowo składać się będzie z kilku budynków biurowych. Pierwszy z nich, 7-kondygnacyjny budynek klasy A oferujący ponad 11 300 m2 nowoczesnej powierzchni najmu, został oddany do użytku w 2017 r. Kompleks jest zlokalizowany w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Zabłocie, w pobliżu mostu Kotlarskiego zapewniającego doskonały i szybki dojazd do centrum miasta.

Oddany do użytku w 2017 Budynek A kompleksu biurowego Zabłocie Business Park otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good. Szczególnie wysoko oceniono zarządzanie projektem, energooszczędność oraz ekologię. Uzyskanie tego certyfikatu możliwe było m.in. dzięki zastosowaniu w tej inwestycji naszych certyfikowanych w systemie BREEAM produktów Synthos XPS PRIME.

Drugi budynek w kompleksie biurowym Zabłocie Business Park będzie posiadał 7 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje podziemne stanowiące garaż podziemny. Budowa budynku B rozpoczęła się w marcu 2019. Planowana data oddania do użytkowania to czerwiec 2020.

Podobnie jak w budynku A będzie możliwość dowolnej aranżacji lokali zgodnie z potrzebami wynajmujących. Możliwy będzie podział na osobne pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne jak również tzw. „open space”.

Firma Synthos S.A. dostarczyła na budowę 200 m3 płyt Synthos XPS 30L PRIME Sktóre wykorzystane zostały do izolacji tarasóworazXPS 50L PRIME S, które wykorzystane zostały do izolacji parkingów budynku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma TECHNOBUD z Nowego Sącza.

Dostawy Synthos XPS były realizowane przez naszego dystrybutora firmę: Heban.

Powierzchnia całkowita kompleksu: 50 tys. m2.

Czas realizacji: etapowo w latach 2015 - 2020.

fot: Zabłocie Business Park

© 2017 Synthos. All rights reserved.