Aktualność

  • /A

18.10.2019

Ciepłe parapety dzięki XPS PRIME

O zastosowaniu Synthos XPS PRIME jako izolacji termicznej np.: fundamentów, posadzek, dachów wiedzą już prawie wszyscy. Jednak nie zdajemy sobie sprawy z dynamicznego rozwoju innych produktów branży budowlanej, dających nowe rozwiązania termoizolacyjne ograniczające utratę ciepła w budynkach.

Do takich rozwiązań należą energooszczędne profile podokienne i drzwiowe z polistyrenu ekstrudowanego XPS PRIME G oferowane przez Polską firmę KLINAR.

Ciepły parapet – ciepły dom

Zastosowanie profili podokiennych z polistyrenu ekstrudowanego Synthos XPS PRIME G pozwala na uzyskanie ciągłości izolacji na styku ościeżnicy (całej dolnej powierzchni ramy okiennej) i powierzchni otworu okiennego. Profil podokienny wykonany z XPS PRIME G  zapobiega powstawaniu mostków termicznych, eliminuje ryzyko przedmuchów i zawilgoceń, a także zwiększa stabilność okna.

System profili podokiennych wykonanych w XPS PRIME G charakteryzuje się współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie 0,032-0,036 W/mK oraz wytrzymałością na ściskanie przy 10-procentowym odkształceniu powyżej 300 kPa. Profil połączony z ramą okienną ma wiatroszczelność w klasie C5 wg PN-EN 12211, wodoszczelność w klasie 9A wg PN-EN 1027 oraz przepuszczalność powietrza w klasie 4 wg PN-EN 1026.

Firma Klinar, która korzysta z naszych produktów, jest obecnie największym w Polsce producentem profili podokiennych i drzwiowych z polistyreny ekstrudowanego.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.klinar.pl

© 2021 Synthos. All rights reserved.