Aktualność

  • /A

15.07.2019

XPS PRIME na budowie fabryki baterii dla samochodów elektrycznych

LG Chem Energy realizuje budowę kolejnej w Polsce fabryki baterii do e-aut, która rozpoczęła się w czerwcu tego roku. Polski zakład LG Chem Energy, który zlokalizowany jest w Biskupicach Podgórnych, produkuje już na pierwszych liniach baterie, które trafiają m.in. do Daimlera, Porsche, Volvo, Audi, Renault i Jaguara. LG Chem Energy planuje produkować w naszym kraju baterie do około 1 mln e-aut rocznie. Po zakończeniu inwestycji podwrocławska fabryka stanie się największym kompleksem produkującym baterie do aut elektrycznych w Europie.

Fabryka zajmie obszar ok. 40 hektarów. Firma Synthos S.A. dostarczyła na budowę  3 370m3 płyt XPS PRIME 70L/60 PRIME S, które wykorzystane zostały do termoizolacji posadzek znajdujących się w budynkach produkcyjno-magazynowych z częścią biurowo socjalną (hala o powierzchni ponad 21,5 tys. m2) oraz w budynku technicznym, budynku testów baterii i budynku magazynowym.

Jest to kolejna już inwestycja LG realizowana z użyciem naszych materiałów.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma z Serveone Europe sp. z o.o., podwykonawcami  Poburski Dachtechnik Sp. z o.o. oraz  P.U.S Termatex Sp. z o.o., a głównym projektantem jest arch. Anna Szałkowska.

Dostawy Synthos XPS były realizowane przez naszych klientów, firmy: SIG o/Wrocław oraz Werbau Sp. z o.o. z Poznania.

Powierzchnia całkowita obiektu: ponad 41 tys. m2.

Czas realizacji: etapowo w latach 2016 - 2021.

fot: LG Chem Energy

© 2021 Synthos. All rights reserved.